Scout Outdoor Shop

 

Излези надвор и уживај, во ново неверојатно искуство
Scout outdoor shop ги инспирира луѓето да ја истражуваат природата, да бараат авантури и да 
ја уживаат слободата. Најсовремена, специјализирана продавница за секаков вид на аутдор 
опрема, облека и обувки од врвни светски брендови. 
Ние сме македонските Оutdoor пионери, кои нудат артикли од премиум брендови на кои 
можете да им верувате.  
Во нашите продавници ќе најдете облека, обувки и опрема за сите ваши активностиОд 
лежерни колекции за прошетки, возење велосипед, вежбањекампување или патување околу 
светот, до поспецијализирани парчиња и опрема за сериозни активности во планински услови. 
 
Scout outdoor shop располага со висококвалитетни производи од следните брендови: 
Jack Wolfskin, Salewa, La Sportiva, Campagnolo, Regatta, Dolomite, Helly Hansen, Dare 2be, F-Lite, 
HAD, Savoy, Gerber, Sigg, Ticket To The Moon, Alpina Sports, Sea To Summit и други.
 
Добредојдовте во нашиот свет, каде што љубовта кон природата и здравиот начин на живот, 
ќе ве одведат кон нови предизвици и незаборавни авантури. 
 

СЕ ГЛЕДАМЕ НАДВОР!